15 Mayıs 2008 Perşembe

pastamalzemeleri.com pasta yarışmasında 3. oldum...


Bu pastadan gına geldi biliyorum ama söz bu son : )) aslında daha önce 1 kez yayınlandı ama 5-6 tane resim yükleyince en başta ben bıktım

pastamalzemeleri'nin düzenlediği ilkbahar konseptli yarışmada 3. olmuşum. Hiç beklemiyordum sonuç sürpriz oldu benim için. Tabi çok sevindim. Bu güzel haberi de bana Güzinciğim verdi.

Aslında yarışma için düşündüğüm pasta bambaşkaydı ama kızların doğumgünü pastalarının biri ayın 3' ne diğeri ayın 5'ine olunca yarışma pastası hayal oldu. Doğumgünü pastalarından biri konsepte uygundu ancak son gece yetiştiremedim alelacele bu pastayı gönderdim bende yarışmaya.

Yarışma için pastamalzemleri.com'a ve destekleyen , sevincimi paylaşan herkese teşekkür ederim...

8 Mayıs 2008 Perşembe

Doğumgünün kutlu olsun Ayşeciğim...


Geçen hafta ( 03 mayıs) kızlarımın doğumgünüydü , ondan önce de (27 nisan) yukarıda kurabiyelerini gördüğünüz kızlarımdan ayırmadığım Ayşe'ciğimin doğumgünüydü. Yoğun 1-2 haftayı geride bıraktım. Şimdi dinlenme periyodundayım : ))

Doğumgünü detaylarını önümüzde ki günlerde yayınlayacağım , ama öncesinde bir oyun var yanıtlayacağım : )) Ferah'cığım beni kitap oyunu için sobeledi.


Canım arkadaşım Serap'ın akıllı boncuğu Ayşe'mmm tam 2 yaşında artık. 1 hafta ara ile doğdular benim kızlarım ile ayrı şehirlerde olduğumuzdan dolayı kurabiyelerini ve çikolatalarını yapabildim. Değişik birşeyler olsun istedim saplı ayıcıklı kurabiyeler dışında hexogen kalıplarla kestiğim kurabiyelerin üzerini yine 3 boyutlu ayı figürü ile kapladım.

Çikolataları da " I'm 2 " yazan kalıp ile hazırladım. Tabi hem çikolataları hemde kurabiyeleri tek tek poşetledim ve kurdela ile bağladım. bence hoş oldular hatta o kadar beğendim ki 1 hafta sonra kızlarımın doğumgünü içinde aynılarını hazırladım. sadece vaktim dar olduğu için ayıcıklı kurabiyeleri çok istememe rağmen 3D yapamadım. Saplı ayıcıklı kurabiyelerden yaptım.Nice yıllara benim güzeller güzeli, akıl küpü boncuğummmm


Ek olarak pastamalzemeleri' nin düzenlediği ilkbahar konseptli pasta yarışmasına kelebekli pastamı gönderdim. Karamela'm Güzininde papatyalı pastası yarışmada. Diğer pastaları görmek ve oy kullanmak için ziyaret edebilirsiniz.
 
Pasta Şehri Blog Design By GeCe and Bella Design