20 Şubat 2012 Pazartesi

1 Yaş Tren PastasıYine eskilerden kalan 1 yaş pastası... Yapalı 1 yıl oldu. Benim günü yakalamam bu hızla zor gibi : ))
Koray için hazırlandı... Sallanan atı ve trenler eşlik etti pastamıza.
İş yoğunluğu bir yandan ama pasta yapma şevkimin geri gelmesi sebebiyle uykusuz geceler beni beklemekte.

Aslında paylaşmak istediğim öyle çok şey var ki. Mesela eskisi gibi tarifler ve yeni denemeler, pasta dışı yapılan ikramlıklar, süslemeler ve farklı yemek tarifleri belki. Kimbilir belki zamanı yakalar ve 2012 de daha çok post ile aranızda olurum.
Bu blogger'a yazmaya başlayalı 5 yıl oldu. 2007 yılıydı ilk yazdığımda. 2008 de farklı bir isimle devam etmek zorunda kaldım. İlk başlarken öğrenme sürecim, malzeme teminleri ve birlikte büyütmek amacıydı bu hobiyi...Çünkü o yıllarda bilgiye ulaşmak türkçe olarak pek mümkün değildi. ne kurs vardı nede çok fazla blog bu konuda. Şimdilerde herşey mümkün tabi. Öyle çok kişiye anlattım, kendimce öğrettim ve onlarda sevdiler bu işi. Bazıları vazgeçti bazıları profesyonelliğe taşıdı...
Yakın çevremde de öyle... En son kuzenim merak sardı çok yoğun bir işi, iki çocuğu, mükemmel bir eşi ve birçok seyahati mevcut. Üstelik erkek...Ama öyle beceriklidir ki bugün malzemlerin bir kısmını temin etmiş bende tarifleri gönderdim şimdilik online ilk fırsatta bir hafta sonu yanıma gelecek ve birebir bir kurs ile kızının doğumgününe güzel bir pasta hazırlayacak...Pasta yapma şevki hep devam eder ve belki oda çok sever.
Çünkü en yoğun ve en zor günlerimde bu hobi beni kucakladı...O yüzden de ara versemde zaman zaman ne zaman elime alsam spatulayı aynı heyecan beni saran ...
Tüm pasta severler pasta aşkıyla kalın...

2 yorum:

Gülsüm dedi ki...

Cok tatli olmus elin emegine saglik. Lokomotiften cikan dumanciklara bayildim :)

kristalkelebek(aslı) dedi ki...

İyi günler Funda Hanım,
Çalışmalarınızın hepsi çok güzel. Sitenizi internette Ankara'da çikolata kursu ararken buldum. İletişimdeki mail adresinize bir mail atmıştım fakat cevap gelmedi. Ben 3 Mart'daki çikolata kursunuza katılmak istiyorum. Kurs hakkında biraz daha ayrıntı sormuştum mailimde. Mailime bakıp cevaplayabilirseniz çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.
Aslı

 
Pasta Şehri Blog Design By GeCe and Bella Design