21 Ocak 2011 Cuma

İtiraf Ediyorum Ben bir Doktorum...Hekim postası Röportajı


Hekim postası ile Pastacı ve İç hastalıkları Uzmanı Dr. Funda Türker : ))
Aslında bu hobiye başladığımda; ben bir hekim olduğumdan hiç bahsetmedim. Ve sonrasında da gerek görmedim. Ne sipariş için arayanlara, ne sipariş verenlere ne de kursiyerlerime ve blog takipçilerime... Sanki bu bir sırdı...Ve tabi ilk yıllarda çalıştığım hastanede de bahsetmiyordum pasta hobimden. Sadece yakın dostlarım biliyordu hobimi. Geçen yıllarda işler büyüdü, ben geliştim, hergün pasta yapmak için fırsat yarattım. Ailem ve eşim karşı çıktı sonralarda; yoğun bir meslek, çok vakit alan bir hobi, bir yanda ikizlerim ve seyahat tutkum.  Zamanımı çok çalınca gizli gizli yapmaya başladım. Yavaş yavaş çevrem öğrendi bu hobimi hayretle karşılayarak. Taa ki TRT FM canlı yayın  konuğu olana dek. O gün canlı yayından sonra telefonlarım hiç susmadı. Ve sonrasında da birçok yerden röportaj için aradılar, televizyon çekimleri için istekte bulundular. Kabul edemedim. Ama biryer vardı ki bana ulaşan reddedemediğim Tabibler Odası... Yazdan beri defalarca arayıp bana ulaşmaya çalışan Jülide hanımla, bir türlü röportaj için ayarlayamadığım günler sonrası nihayet kasım ayında, tabibler odasında röportajı gerçekleştirebildik.
Ve İşte Ankara tabibler odasının aylık yayınlanan dergisi Hekim postasının aralık sayısında benimle yapılan röportaj. Bu hobimin nasıl başladığı, geliştiği kısaca pastaşehri ile ilgili herşey bu röportajda. Kurs görüntüleride var röportajda, Bu kursum yine bir hekim arkadaşımla gerçekleşmişti. Röportaj Pdf formatında, linke tıklayıp kaydederseniz röportaj 18 ve 19. sayfalarda... 
Şimdi Kıbrısa gidip dinlenme zamanı birazdan uçağımız kalkacak. Sevgiyle... 

7 yorum:

Adsız dedi ki...

Nekadar kutsal bir meslek ne kadar zor bir meslek ve harika bir yetenek..Tebrikler.

Delfina ; dedi ki...

Sevgili Funda,

Röportajı bir solukta okudum,ne kadar keyifli bir sohbet olmuş.Doktor olup,ikizlere rağmen bunca güzel pastalar yapman büyük başarı.Zaman kavramı bildiğimden ddaha farklı bunu anladım okuyunca röportajı...

Sevgiler çokca,ikizleri öperim...

zeynep -ipek butik pasta dedi ki...

Bu pasta aşkı öyle bir şey ki,tedavisi olmayan bir hastalık gibi...
Sabahlara kadar çalışırsın,pastan bittiği zaman mutluluktan yorgunluğun falan kalmaz..
Sizi tanıdığıma memnun oldum Doktor
hanım.
Pastacı kimliğinizden asla vazgeçmeyin çünkü çok güzel şeyler
yapıyorsunuz.
sevgiler...

Adsız dedi ki...

Wow this is a great resource.. I’m enjoying it.. good article

Adsız dedi ki...

Thank you, I have recently been searching for information about this topic for ages and yours is the best I have discovered so far.

Adsız dedi ki...

Thought I would comment and say neat theme, did you make it for yourself? It’s really awesome!.

Düşler Mutfağı - Butik pasta, Kurabiye ve Cupcake dedi ki...

Canım arkadaşım,

hem şehirlerarası denebilecek mesafelerde ordan oraya koşturup bir yandan en kutsal görev olan anneliği en iyi şekilde icra edip, diğer yandan en kutsal meslek olan doktorluk mesleğini en güzel şekilde yerine getirip bunca koşturma arasında kalan azıcık zamanında çocuklarından ve eşinden feragat etmemeye özen göstererek butik pastacılık için ne kadar çaba gösterdiğini, hatta çoğu zaman üzücü durumlarla karşı karşıya kaldığını ama yine de yılmadığını sanırım en iyi bilenlerden biriyim. Ve bu açıdan da seni her zaman tebrik ve takdir ettim!

Tekrardan yürekten tebrikler ve başarılarının her alanda katbekat artarak çoğalmasını diliyorum canım benim...

Sevgiyle kal,

 
Pasta Şehri Blog Design By GeCe and Bella Design